Kronika e zezëSPORT

FOTO/ Lajm i trishtë! Ndërron jetë në moshë të re talenti i klubit të njohur Spanjoll

Ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare Jorge Sanchez Vaka i cili ishte angazhuar tek Klubi i Las Palmas në ligën e dytë spanjolle.

Talenti i të rinjve të ishullorëve shihej si një premtim për të ardhmen, ndërsa është mbytur dje në kanalin Orellana, sëbashku me një tjetër shok 15 vjeçar.

I gjithë komuniteti i futbollit në Spanjë por jo vetëm e ka pritur me trishtim lajmin e hidhur, ndërsa vjen në momentin kur futbolli është rikthyer pas pándemisë së Covid-19.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i cili shkruan: “Las Palmas” me keqardhje të thellë shpreh ngushëllimet për lojtarin i cili u bashkua me ekipin tonë nga UD Janida. Një ndarje e parakohshme që ka tronditur miqtë dhe familjarët”.

Jorge-Sanchez-Vaka-780x405-1-750x375 - Hapur

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//benoopto.com/4/3473483