Kombëtare

FOTO/ Ky është i riu që humbi jetën nga aksidenti me traktor në Viti

Një 21 vjeçar nga fshati Mogillë ka humbur jetën, pas një aksidenti me traktor në fshatin Vernakollë të Vitisë.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme rreth orës 17:45.

Policia në raportin e saj, tregon se 21-vjeçari, kishte shkuar në mal për të marr dru dhe ka pësuar aksident ku me ç’rast është rrokullisur me traktor jashtë rrugës dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Sipas njoftimit, i njëjti derisa ishte duke u dërguar për emergjencën e Gjilanit, gjatë rrugës ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve, transmeton Plus Tv.

Trupi i pajetë me urdhër të prokurorit u është lejuar familjarëve për ceremoni mortore dhe rasti po hetohet.

Njoftimi i plotë i policisë:

Me date 17.05.2020 rreth orës 17:45, Policia e Kosovës stacioni policor në Viti, kanë pranuar një informatën se personi Shqipetarë shtetas i Kosovës lindur me 1999, për derisa ishte duke drejtuar traktorin e tij rrugës për Vernakollë, komuna Viti, me qëllim që të shkoj për të marr dru, i njëjti ka pësuar aksident me ç’rast eshte rrokullisur me traktor jashtê rrugës dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore. 

Famijar, dhe ekipe mjekësore, dhe zjarrfiksit kanë dalë ne vend te ngjarjes për t’i dhanë ndihmë. I njëjti menjëherë ështê dërguar ne shtëpinë e shëndetit në Viti, dhe me pas per emergjencën e Gjilanit, gjatë rrugës fatëkeqësishtë mësohet se i njëjti ka ndërruar jete si pasojë e plagëve të pesuara në aksident. Lidhur me kete rast eshte njoftuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar inicimin të rastit “Vdekje Aksidentale“, ndërsa trupi i pajete me urdhër te prokurorit i lejohet familjareve për ceremoni mortore dhe rasti mbetet të hetohet./ Plus TV

Njoftim MortorNjoftojm të gjithë banorët e fshatit Mogillë se varrimi i të ndjerit Malsor Ali Emini, do të bëhet me…

Gepostet von Fshati Mogillë am Sonntag, 17. Mai 2020

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.