Kronika e zezë

FOTO/ Ka ndërruar jetë gazetari dhe shkrimtari ferizajas

Me pikëllim, morëm lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të punëtorit të Komunës, gazetarit shumëvjeçar e shkrimtarit ferizajas, Musli Berisha.

Kryetari i Komunës, Agim Aliu përmes telegramit, ngushëllon familjen Berisha, miqtë e të njohurit e të ndjerit.

“Sot, mora lajmin për ndarjen nga jeta të mikut tim, punonjësit të Komunës, shkrimtarit të veçantë e gazetarit shembull e të rrallë mes nesh, prindit shembullor, Musli Berisha. Zëri i tij karakteristik do të mbahet mend gjatë nga ekrani, gazetaria që zhvilloi ndër dekada gjithashtu, tavolinës së zyrës do t’i mungoj një koleg i shkëlqyeshëm e qytetar shembull. Ferizaj, gazetaria, letërsia e tij, me këtë humbje, varfërohet. Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve e kolegëve të të ndjerit. Dritë pastë shpirti i tij në paqen e pasosur” mbyllet telegrami i ngushëllimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483