Kosova

Foto/ Haradinaj reagon për aksionin e EULEX-it, qytetari ia kthen: Vet e keni votu o Rambo

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka reaguar pas aksionit të sotëm të ndërmarrë nga njësitë e EULEX-it, me ç’rast u kontrolluan shtëpitë e Jakup Krasniqit, ish luftëtar i UÇK-së, shkruan Kosova.info

“Zhvillimet e fundit me bastisjet nga policia e EULEX-it janë shqetësuese, pasi që nuk janë në përputhje me standardet e shteteve demokratike” – ka shkruar Haradinaj, ndër të tjera. Mirëpo  qytetarët nuk kanë hezituar t’ia kujtojnë se Specialja dhe “pasojat” e saj kanë ardhur për shkak se vet deputetët vendorë e kanë votuar.


Ky është reagimi i plotë i Haradinajt, bashkë me disa komente të qytetarëve.