Kosova

Foto e rrallë, shikojeni si dukej Agim Veliu gjatë një proteste para gati 30 vjetësh

Është publikuar një fotografi e rrallë e nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliut.

Të njëjtën e ka publikuar në Facebook, veprimtari Sali Rexhaj, derisa, i njëjti tha se daton nga shtatori i vitit 1991. Ajo fotografi ishte bërë gjatë protestave në mbrojtje të shkollës shqipe përballë forcave serbe, derisa, Veliu i kishte shpëtuar atë ditë një atentati.

Veliu sot ndërkaq në një prononcim për Gazetën Express është shprehur i rezervuar sa i përket një kolacioni të mundshëm në mes të LDK-së e Vetëvendosjes, parti që kanë dalë ta parat nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të gjashtë tetorit.

I njejti ka thënë se për për humbjen e LDK-së, duhet të jap llogari Vjosa Osmani dhe anëtarët e shtabit zgjedhor.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.