Kosova

FOTO/ Aksident i rëndë në Veternik afër Grand Store

Para pak minutash në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, janë aksidentuar dy makina, njëra e kompanisë së Telekomit të Kosovës, Peugeot, ndërsa tjetra makinë është e tipit Range Rover.

Sipas dëshmitarëve në ketë aksident ka edhe tw lënduar, ku në vendin e ngjarjes kanë dal edhe ndihma e shpejt dhe Policia e Kosovës.

Lexuesit e Kososva.info na kanë dërguar disa fotografi nga vendi i ngjarjes. Sipas dëshmitarëve aksidenti ka ardhur ku makina e kompanisë së telekomit te Kosovës, ka ndërruar gabimisht shiritat në rrugë. Gjithashtu shkak i aksidentit ka ardhur si shkak edhe nga lagështia në rrugë dhe mos përshtatja e shpejtësisë./ Kosova.info

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.