Kombëtare

Foto/ A ka rënë borë në Prevallë?

Rënia e temperaturave ditëve të fundit ka bërë që në viset malore të ketë sërish rënie të borës.

Reshje të borës kanë rënë edhe mëngjesin e sotëm në Prevallë.

Në disa fotografi të publikuara në rrjetet sociale shihet se tashmë bora ka zbardhur çdo gjë.

Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar me reshje shiu parashikohet edhe sot.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius. /Telegrafi/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.