SPORT

Formacioni i javës n’Champions, shokohen Ronaldo e Messi – Vinicius n’sulm

Liga e Kampionëve edhe këtë javë nuk zhgënjeu duke dhuruar spektakël dhe emocione të mëdha për tifozët.

Pas përfundimit 16 ndeshjeve, UEFA ashtu siç e ka “traditë” ka publikuar formacionin më të mirë të javës.

Nuk kishte si të mos mungonin suprizat edhe këtë javë, Cristiano Ronaldo e Lionel Messi edhe pse protagonistë në skuadrat e tyre nuk kanë vend në këtë formacion, i cili udhëhiqet nga ylli i Real Madridit, Vinicius Junior.

Pas tij vijnë, Sane, Mahrez dhe Salah, lojtarë këta që gjithashtu shkëlqyen me skuadrat e tyre.

Shfaq më shumë
//oackoubs.com/4/3473483