SPORT

Formacionet zyrtare të ndeshjeve të Championsit

Sonte luhen dy ndeshje të fazës nokaut të Ligës së Kampionëve. Nga ora 21:00 takohen Chelsea me Bayern Muenchenin dhe Napoli me Barcelonën.

Tashmë janë caktuar formacionet zyrtare për ndeshjet që pritet të jenë shumë të forta.

Chelsea luan me këtë përbërje: Caballero; Azpilicueta, Rudiger, Christensen, Alonso; Barkley, Jorginho, Kovaçiq; James, Giroud, Mount.

Përbërja startuese e Bayernit është: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Thiago Alcantara, Kimmich, Gnabry, Mueller, Coman; Lewandowski.

Ndërkohë formacioni bazë i Napolit përbëhet nga Ospina; Mario Rui, Maksimoviq, Manolas, Di Lorenzo; Fabian Ruiz, Demme, Zielinski; Callejon, Mertens, Insigne.

Barcelona starton me Ter Stegen; Semedo, Umtiti, Pique, Junior Firpo; de Jong, Sergio Busquets, Rakitiq; Messi, Greizmann, Vidal.