SPORT

Formacionet zyrtare: Suedi – Kosovë

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes miqësore mes Suedisë dhe Kosovës, ndeshje kjo e cila zhvillohet në Doha të Katarit.

Përzgjedhësi i Kosovës për këtë ndeshje ka ftuar 13 lojtarë nga Superliga dhe disa prej tyre janë në formacionin startues të Kosovës për këtë ndeshje.

Kosova: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Fidan Aliti, Lirim Kastrati, Herolind Shala, Zymer Bytyqi, Florian Loshaj, Flamur Kastrati, Ylldren Ibrahimaj, Elbasan Rashani , Leotrim Bekteshi.

Ndërkohë që përzgjedhësi i Suedisë orë më parë e ka bërë publik formacion zyrtar të ndeshjes.

Suedia: Peter Abrahamsson, Simon Sandberg, Kristopher Da Graca, Jacob Une Larsson, Adam Andersson, Alexander Kacaniklic, August Erlingmark, Anton Salétros, Muamer Tankovic, Robin Söder, Simon Hedlund.

Kujtojmë që ndeshja mes Suedisë dhe Kosovës fillon nga ora 15:45.

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.