SPORT

Formacionet zyrtare: Leverkusen – Juventus, Ronaldo luan titullar

Janë publikuar formacionet zyrtare në sfidën mes Bayer Leverkusen dhe Juventusit për javën e fundit në fazën e grupeve të Champions Leagues.

Leverkuseni e pret kampionin italian në “BayArena”, duke e ditur se vetëm fitorja mund t’ia mbajë gjallë shpresat për kualifikim në raundin tjetër.

Por vetëm fitorja nuk do t’i mjaftonte klubit gjerman, megjithatë, sepse i duhet të paktën Lokomotiv Moscow ta ndalë në barazim apo ta mundë Atletico Madridin.

Juventusi, ndërkohë, ka siguruar vendin e parë në Grupin D por pavarësisht kësaj, Maurizio Sarri ka vendosur të luajë me formacionin më të mirë, ku në sy bie aktivizimi i Ronaldos.

Formacionet zyrtare:

Image
//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483