SPORT

Formacionet zyrtare, Lazio – Bayern Munich

Lazio do ta pres Bayern Munichun në kuadër të fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë zhvillohet në “Olympico”, ku Lazio do të kërkojë të marr rezultat të favorshëm ndaj gjermanëve.

Për këtë ndeshje trajneri Simone Inzaghi ka vendosur të luajë me në sulm me Joaqin Correan dhe Ciro Immobile.

Në anën tjetër Hansi Flick do të luajë me Leroy Sané, Leon Goretzka, Kingsley Coman dhe Robert Lewandowskin.

Ndeshja do të fillojë në ora 21:00.

Lazio: Reina; Patric, Acerbi, Musacchio; Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Marusic; Correa, Immobile.

Bayern Munich: Neuer; Süle, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Musiala; Sané, Goretzka, Coman; Lewandowski.