SPORT

Formacionet zyrtare: Kosovë – Angli

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Euro 2020 ndërmjet Kosovës dhe Anglisë.

Ndeshja zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kujtojmë se Anglia tashmë ka siguruar kualifikimin për në Evropian, derisa Kosova nuk ka arritur ta bëjë këtë përmes kësaj faze, megjithatë e ka edhe një mundësi përmes Ligës së Kombeve.

Formacionet zyrtare janë këto:

Image