SPORT

Formacionet zyrtare: Cagliari – Milan, Ibras i plotësohet dëshira

Janë publikuar formacionet zyrtare  për ndeshjen mes Cagliarit dhe Milanit, e vlefshme për javën e 19-të në Serie-A.

Ky takim do të jetë një test i vërtetë për ekipin e Piolit pasi përballë do të kenë një skuadër, e cila në përbërjen e saj ka lojtarë mjaft cilësorë.

Ashtu siç ishte përfolur, Leao do të jetë lojtari që do të formojë dyshen e sulmit së bashku me Ibrahimovicin. Kjo ishte dhe dëshira që sulmuesi suedez i kishte paraqitur trajnerit Pioli.

Ndeshja mes Napoli dhe Interit do të luhet në orën 15:00

Formacionet zyrtare:

Image