SPORT

Formacionet zyrtare: Belgjikë – Angli

Një ditë para finales së Botërorit mes Francës dhe Kroacisë do të zhvillohet dueli për vendin e tretë.

Për herë të dytë në këtë Kampionat Botëror do të takohen Belgjika dhe Anglia, por tani për vendin e tretë.

Ndeshjen e fazës grupore e fitoi Belgjika me rezultat 1 me 0.

Këto janë formacionet zyrtare:

Image
//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483