SPORT

Formacionet zyrtare, Arsenal – Aston Villa

Arsenali do të tentojë të kthehet te fitoret ndaj Aston Villës në ndeshjen hapëse të javës së 9-të në Ligën Premier.

Topçinjtë vijnë pas dy barazimeve në këtë ndeshje, ndërsa Villa nga dy humbjet.

Arsenali pozicionohet në vendin e 12-të me 11 pikë, ndërsa Aston Villa është një pozitën më poshtë me 10 pikë.

Për këtë ndeshje Mikael Arteta ka zgjedhur të luajë me emra si Bukayo Saka, Smith-Rowe, Pierre Emeryc Aubameyang e Alexandre Lacazette.

Në anën tjetër te Aston Villa do të luajnë Buendia dhe Ings në sulm.

Arsenal: Ramsdale; Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares; Odegaard, Partey, Lokonga; Saka, Smith-Rowe, Aubameyang; Lacazette.

Aston Villa: Martínez; Konsa, Mings, Tuanzebe; Cash, Douglas Luiz, McGinn, Targett; Watkins, Ings, Buendía.

Shfaq më shumë
//chooxaur.com/4/3473483