SPORT

Formacionet e mundshme të ndeshjes Inter-Dortmund

Sot në kuadër të grupit F për kualifikimet në Ligën e Kampionëve, pritet të zhvillohet një ndeshje mjaftë interesante mes Interit dhe Dortmundit.

Inter pas fitores ndaj Sassuolos në Seria A, dëshiron të vazhdoj më këtë ritëm, në mënyrë që të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Nga ana tjetër edhe Dortmund arriti të fitojë në ndeshjen e fundit ndaj Borussia Monchengladbach në kampionatin gjerman, ndërsa sot dëshiron të fitojë në mënyrë që të vazhdoj të jetë lider në grupin F.

Inter(3-5-2): Handanovic, Godin, de Vrij, Skriniar, Candreva, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah, Lukaku, Martinez.

Image

Dortmund(4-2-3-1): Burki, Hakimi, Akanji, Hummels, Schulz, Witsel, Delaney, Sancho, Brandt, Guerreiro, Gotze.

Image

Kujtojmë që ndeshja zhvillohet në “San Siro” dhe fillon në ora 21:00.

Për momenti lider në grupin F është Dortmund me 4 pikë, aq sa ka edhe Barcelona që renditët në vendin e dytë, ndërsa Interi është në vendin e tretë me 1 pikë, aq sa ka Slavia Prague në vendin e fundit.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.