Florian Marku triumfon ndaj Maxim Prodan në super-meçin që zgjati 10 raunde

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka triumfuar ndaj kundërshtarit të tij ukrainas, Maxim Prodan, në meçin që u zhvillua për plot 10 raunde.  Marku dhe Prodan janë ndeshur mes vete në ‘Tottenham Hotspur Stadium’ në një meç shumë interesant. Kjo përballje ishte në kuadër të kategorisë “walterwight”, një kategori në mes të asaj të lehtë dhe … Vazhdoni me leximin e Florian Marku triumfon ndaj Maxim Prodan në super-meçin që zgjati 10 raunde