Kosova

Flet babai i 4 vjeçarit që vdiq ditë më parë në Zvicër

Pak ditë pas vdekjes tragjike të Zenelit 4 vjeçar, babai i tij Asman M. flet për dhimbjen që i ka shkaktuar humbja e fëmijës së tij të vetëm. Ai, në një intervistë video për blick.ch shprehet se po merr mbështetje të madhe nga familjarë dhe të tjerë që po e ngushëllojnë.

“Kanë ardhur edhe enkas për të më ngushëlluar”, thotë babai i pikëlluar.

Ai ka thënë se duhet të vendose një gardh në vendin ku i biri ka rrëshqitur dhe ka rënë në përroin që i solli vdekjen, transmeton albinfo.ch. “Është vend shumë i rrezikshëm. Nuk dua të dëgjoj më që ndonjë fëmijë tjetër të pësojë atë që pësoi im bir”, është shprehur Asman M.
Ai ka thënë gjithashtu se trupi i Zenelit ndodhet ende në institutin e mjekësisë ligjore dhe pritet që varrimi të bëhet të martën (nesër).

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.