Tjera

Fitoi betejën me koronavirusin dhe doli nga spitali, babai i tre fëmijëve gjendet i vdekur në shtëpi/ Ja dyshimet

Një burrë nga Birmingham ka vdekur pas një ataku në zemër vetëm disa ditë pasi doli nga spitali pasiu shërua nga koronavisuri.

Jawal Iqbal Dad u shtrua në spitalin Heartlands Hospital me bashkëshorten e tij pasi iu shfaqën simptomat e koronavirusit.

50 vjeçari u largua nga spitali javën e kaluar pasi u shërua plotësisht por u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Hodge Hill mëngjesin e së mërkurës.

Ai fitoi betejën me koronavirus pasi us htrua në spital dhe sapo ishte kthyer në zyrën e tij në Overseas Express për ta dezinfektuar. Unë fola me të dhe më tha se ndihej mirë dhe se ishte shëruar plotësisht,”– tha një mik i Dad.

Dad, baba i tre fëmijëve, ishte anëtar i Labour Party në degën e Hodge Hill dhe sponsorizoi festivalin vjetor Mega Mela.

Në Mbretërinë e Bashkuar janë regjistruar 55.975 raste në total me koronavirus dhe 6.159 vdekje.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.