SPORT

Finalja e Kupës së Italisë/ Juventus – Napoli, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë mes Juventusit dhe Napolit në finalen e Kupës së Italisë.

Raste ka patur tek të dy skuadrat, por më të pastra i kanë patur napoletanët, me Mertens dhe Insignen që brenda një minute rrezikuan dy herë portën e bardhezinjëve. Mirëpo për fatin e mirë të Juventusit, Buffon ishte në superformë dhe arriti të presë gjuajtjet e futbollistëve të Napolit.

Më poshtë keni statistikat e pjesës së parë:

Image

Shfaq më shumë
//soaheeme.net/4/3473483