Kosova

Fillon takimi Thaçi – Veseli (Foto)

Ka filluar në presidencë takimi i kreut të PDK’së, Kadri Veselit me të parin e shtetit, Hashim Thacin.

Veseli është ftuar nga Thaci për konsultime pas mocionit për rrëzimin e qeverisë, në mënyrë që të diskutohet lidhur me hapat që do të ndërmerren.

Para tij me presidentin janë takuar kreu i LVV’së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, kryetar i LDK’së./Express/