Kosova

Fillon takimi mes Kurtit dhe Mustafës

Ka filluar takimi ndërmjet kryetarit të  Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në Kuvendin e Kosovës lidhur me marrëveshjen e mundshme për bashkëqeverisje.

Ky takim erdhi pas presionit ndërkombëtar, veçanërisht Delegacionit Gjerman dje në Kosovë të cilët kërkuan formimin sa më të shpejt të qeverisë së Kosovës.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//nessainy.net/4/3473483