SPORT

Fillon miqësorja Shqipëri – Kosovë

Ka filluar miqësorja mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Miqësorja vëllazërore mes Shqipërisë dhe Kosovës po luhet në ‘Elbasan Arena’.

Kjo ndeshje i paraprinë të dy sfidave tjera si të Shqipërisë ashtu edhe Kosovës në Ligën e Kombeve.

Formacioni i Shqipërisë: Berisha, Doka, Ismajli, Çepele, Hoxhallari, Laçi, Selhai, Ramadani, Uzuni, Seferi, Balaj

Formacioni i Kosovës: Muriç, Hadergjonaj, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Kastrati, Shala, Kryeziu, B. Berisha, Celina, Muriqi.