Kosova

Fillon fushata e legalizimit të ndërtimeve pa leje

Sot mbahet ceremonia e hapjes zyrtare të fushatës së legalizimit të ndërtimeve pa leje në Republikën e Kosovës,  me moton “Legalizo Ndërtimin, mos e humb mundësinë”, e cila do të mbahet në objektin e Ish Rilindjes.

Hapjen e ceremonisë do ta bëjë Ministri i në detyrë i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë, z. Fatmir Matoshi, kurse të ftuar do të jenë të gjithë Kryetarët e Komunave dhe drejtorët e Departamenteve të Urbanizimit në komuna përkatëse.

Takimi ka për qëllim njoftimin e kryetarëve dhe drejtorëve mbi procesin e legalizimit dhe procedurave administrative që duhet të ndiqen që nga aplikimi e deri tek legalizimi i objekteve, konformë Ligjit për Trajtimin e Ndërtimeve pa Leje si dhe Udhëzimeve Administrative që dalin nga ky ligj.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.