SPORT

Feronikeli e prezanton përforcimin e ri, e krahason me futbollistin e Chelseat

Feronikeli nga Drenasi e ka bërë edhe një përforcim. Klubi bardh e gjelbër e ka prezantuar të riun , Basiru Mbye, të cilin e konsideron si një talent me potencial të madh duke i thurur lavde.

Madje, Feronikelit ky futbollist i ngjan me atë të Chelseat, Michy Batshuayi, raporton Gazeta Express. Ai ka ardhur në Drenas nga ekipi i dytë i klubit belg, Lokeren.

Në njoftimin e Feronikelit thuhet:

FC Feronikeli ka arritur akord me super talentin, Basiru Mbye, i cili do ti mbrojë ngjyrat e klubit nga Drenasi, nga afati kalimtar i janarit.

Mbye, ka lindur më 19 shtator 1999, në Bakoteh, 30 km afër kryeqytetit të Gambias, Banjul, është sulmues, i gjatë 1,83m.

Basiru ka kohë që lidhet me futbollistin e Chelseat, Michy Batshuayi, për nga stili i tij i lojës mënyra e shënimit dhe fiziku i tij.

Sulmuesi ka arritur të realizojë plot 28 gola dhe 7 asiste për ekipën 2 të Lokeren, nga Belgjika, para se të kalonte në skuadrën KV Oostende, me të cilen skuadër për gjysmësezoni realizoj 16gola dhe bëri 2asistime.

Mbye, deri më tani ka përfaqësuar ekipin e të rinjëve të Gambisë, gjithashtu ai mori ftesë edhe nga përfaqësuesja A.

Tani ai do të mbrojë ngjyrat e FC Feronikelit, ku shpresojmë të shfaqë më të mirën e tij.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.