Kombëtare

Ferizaj: Organizon bixhoz të paligjshëm, arrestohet një person

Policia e Kosovës kanë njoftuar se një rast i organizimit të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Ferizaj, shkruan kosova.info

Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti kishte organizuar lojëra të fatit në mënyrë të paligjshme në lokalin e tij.

Në vendin e ngjarjes si provë materiale janë konfiskuar disa materiale për të luajtur bixhoz.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort