SPORT

Ferizaj mposht Dukagjinin

Ferizaj ka shënuar fitore prej 2 me 0 në shtëpi ndaj Dukagjinit në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll.

Ishte Fatih Karahoda ai që i dha epërsinë ekipit të Ferizajt kur po luhej minuta e 15, transmeton Koha.net.

Derisa në minutën e 35 epërsinë e dyfishoi Taulant Dajaku duke shënuar nga penaltia.

Me këtë fitore Ferizaj shkon në kuotën 15 pikëve dhe mban vendin e dhjetë, derisa Dukagjini në vendin e fundit ka tetë pikë pas 16 xhirove.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.