SPORT

Fantastik shqiptari i Levantes, shënon 2 supergola nga goditjet e dënimit(VIDEO)

Mesfushori shqiptar i Levantes, Enis Bardhi, ka shënuar dy gola kundër skuadrës baske në La Ligan spanjolle, Atletiko Bilbaos.

Madje, të dy golat Bardhi i ka shënuar nga goditjet e lira dhe pothuajse të dy golat kanë qenë të njëjta.

Bardhi luan për përfaqësuesen maqedonase dhe sivjet ka qenë një nder mesfushorët më të mirë të Levantes për sezonin që lamë pas.

Levante me këtë fitore do të bënte një hap të madh drejt mbetjes në La Liga edhe në vitin e ardhshëm.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483