Hi Tech

Familja Motorola ka një anëtar të ri, Moto G20

Është një model bazë që vjen me një ekran 6.5-inç IPS LCD me rezolucion HD +, format 20:9 dhe një shpejtësi rifreskimi prej 90Hz. Ekziston një dhëmb në formën e pikës në të cilin vendoset një aparat fotografik selfie 13 MP.

Pajisja është mundësuar nga një procesor okta-core Unisoc T700 me dy bërthama Cortex-A75 me gjashtë bërthama Cortex-A55 dhe një GPU të Vogël G52.

Gjithashtu, smartphone mori 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme të zgjerueshme duke përdorur një kartë microSD, raporton gsmarena.

Në pjesën e pasme është kamera kryesore prej 48 MP, si dhe ultra-gjerë me 8 dhe sensori makro dhe thellësia prej 2 MP secili. Moto G20 është mundësuar nga një bateri 5,000 mAh që mbështet karikimin 10W dhe përdor sistemin operativ Android 11 me ndërfaqen Moto My UX.

Telefoni është në dispozicion në blu Breeze dhe rozë Flamingo dhe kushton 149 euro në Evropë.