Show Biz

Eva Alikaj flet për skenat erotike në filmat shqiptar para viteve ‘90

Aktorja e njohur Eva Alikaj ishte e ftuar mbasditen e djeshme në programin e mbasidtes ‘Rudina’.

Aktorja foli për projektin e saj më të fundit që do të shfaq në Art Turbina si dhe për karrierën e gjatë si aktore në film dhe në teatër.

Aktorja ndër të tjera ka treguar dhe se çfarë marrëdhëniesh ruan me aktorin Ndriçim Xhepa pasi janë përfolur dikur për një lidhje dashurie.

Image

Ajo është shprehur se skenat erotike apo puthja në film para viteve 90 paragjykohej shumë dhe se ishte vetë ajo që nuk donte të bënte skena të tilla në film.

” Paragjykohej dhe e ndaluar ishte më duket se nuk merresha me politikën unë merresha me botën time. Unë nuk doja vetë jo sepse ishte e ndaluar”

Lidhu me marrëdhënien që ka me Ndriçim Xhepën, Eva është përgjigjur: “Jemi miq dhe kolegë të mirë. Ka qenë një aktor shumë i mirë. Ndriçimi nuk më ka mbështetur në karrierën time artistike.

Image
Image

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.