Europa League, Gjimshiti dhe Xhaka në formacionin e më të mirë të javës

Disfatat e klubeve angleze në Europa League kanë pasur “heronj” shqiptarë.

“Sofa Score” ka publikuar të premten 11-shen e më të mirëve të Europa League-s ku nuk mungonin emra si Gjimshiti dhe Xhaka.

Atalanta e Gjimshitit ka mundur Liverpoolin 3-0 dhe mbrojtësi kuqezi ishte njëri mes lojtarëve kryesorë të ekipit të Gasperinit.

Ndërsa edhe Granit Xhaka ka marrë vëmendjen e ekspertëve me paraqitjen e Leverkusenit përballë West Hem.

Mesfushori kosovar vlerësohet për kontrollin e lojës të ekipit gjerman.

Go to TOP