Kosova

Eskalon keq aktori kosovar ndaj ambasadorit Gashi, ia shanë nënën dhe e quan “gjo e gjallë”

Aktori kosovar Agan Asllani, me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook, e ka ofenduar rëndë ambasadorin e Kosovës në Francë, Qëndrim Gashin, duke ia sharë nënën si dhe e quan “gjo e gjallë”.

Këtë reagim aktori e ka bërë pasi ambasadori Gashi ka shpërndarë karikatura të Pejgamberit Muhamed në profilin e tij në Twitter.

Aktori për ambasadorin thotë se “as nëna e tij nuk e don”.

Postimi i tij i plotë:

Postimi i Qëndrim Gashit për Pejgamberin Muhamed ka ngjallë shumë reagime në rrjet, ndërsa pas postimit nuk është prononcuar akoma Gashi.

Gazeta Express ka tentuar të marrë një koment nga ambasadori Gashi, por deri më tani i njëjti nuk ka kthyer përgjigje.