Escobar u takua me familjen e heroit Afrim Bunjaku

Zëvendës Ndihmës Sekretari Gabriel Escobar gjatë vizitës së tij në Kosovë u takua me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, dhe familjen e heroit Rreshter Afrim Bunjaku

Escobar shprehu ngushëllimet e tij të sinqerta familjes për humbjen tragjike të babait/bashkëshortit të tyre, duke e pasë fjalën për Afrim Bunjaku.

Escobar u njoftuar për sulmin ndaj policisë në Banjskë më 24 shtator 2023, ku mbeti i vrarë rreshteri Bunjaku, dhe situatën aktuale të sigurisë në pjesën veriore të Kosovës.

Escobar vlerësoi mundësinë për të komunikuar drejtpërdrejt më kreun e Policisë së Kosovës.

Go to TOP