SPORT

Eros Grezda largo nga Rangers

Eros Grezda është larguar përfundimisht nga Rangers pas 18 muajve të kaluar në Skoci.

Sulmuesi shqiptar nuk ishte në planet e trajnerit Steven Gerrard dhe nuk luan me ekipin e parë prej muajsh.

The Sun ka raportuar se Rangers ka arritur marrëveshje me skuadrën kroate NK Osijek që Grezda karrierën ta vazhdoj në Kroaci.

Do të jetë ky një rikthim për Grezdën tek Osijek dhe kampionati kroat, pasi edhe më parë kishte luajtur për këtë ekip.

Anësori kishte probleme edhe jashtë fushës në Skoci dhe Rangers nuk e toleroi më shumë.

Rangers e ka falur Grezdën tek Osijek, ndërsa është arritur një marrëveshje mes dy klubeve që në shitjen e radhës së shqiptarit të fitoj edhe gjiganti skocez.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.