SPORT

Erling Haaland/ Ndeshja me Bayern Munichun mund të jetë më e madhja në karrierën e time

Erling Haaland thotë se nuk është i shqetësuar nga përballja e së martës kundër një skuadre plot yje të Bayern Munichut – ndeshje kjo që mund të jetë më e madhja në karrierën e tij deri më tani.

Dortmundi do ta presë Bayern Munichun të martën, në një përballje të rëndësishme për garën për titulli, pasi që skuadra e Lucien Favre dëshiron ta zvogëlojë diferencën prej katër pikësh me Bayernin në krye të tabelës.

Në një intervistë të dhënë para “Klassiker”, Haalandit iu theksua që në skuadrën e Bayernit ka lojtarë si Manuel Neuer, Jerome Boateng dhe Benjamin Pavard, të cilët do të duhet t’i mposhtë për të shënuar.

Mirëpo, para këtij derbi të rëndësishëm, pas së cilit skuadrat i kanë vetëm edhe nga gjashtë ndeshje, Haalandi s’po e ndien presionin.

“Jo, presioni s’më brengos mua. Mua më pëlqen të luaj në ndeshje të këtilla dhe, që të jem i sinqertë, këto janë ndeshjet të cilat më pëlqejnë më së shumti”, ka thënë Haaland.

“Unë mezi po e pres këtë ndeshje kundër një skuadre shumë të mirë të Bayernit. Unë tentoj të jem sa më i qetë që të jetë e mundur dhe të mos mendoj shumë për ndeshjen. Ata kanë fitues të Kupës së Botës në skuadër, por edhe ne kemi”.

“Unë e di se ne e kemi një skuadër shumë të mirë, por edhe Bayerni e ka një skuadër të mirë, kështu që do të jetë një ndeshje interesante. Unë e shoh çdo bashkëlojtar timin në stërvitje dhe e shoh se sa të mirë janë dhe ne duam t’i arrijmë synimet tona, kështu që mezi po e pres këtë ndeshje”. 

Shfaq më shumë
//usounoul.com/4/3473483