SPORT

Eriksen: dua të bëjë ndryshim

Christian Eriksen ka zbuluar se është te Interi për të bërë ndryshimin dhe të fitojë Scudetton, ndërsa ka folur edhe për trajnerin Antonio Conte.

Reprezentuesi danez erdhi nga Tottenham Hotspur në janar dhe tashmë ka luajtur dy ndeshje, ndaj Fiorentinës dhe Udineses.

Eriksen ndihmon në nxitjen e pritjeve te Interi duke pretenduar se vendosi të transferohet në ekipin e Antonio Contes për t’i ndihmuar ata të fitojnë titullin.

“Juventusi ka fituar për shumë kohë, ne duam t’i ndryshojmë gjërat”, ka thënë fillimisht Eriksen për Gazzetta dello Sport.

“Kjo është ajo për të cilën jam këtu. Konsistenca e fitores është një faktor dhe Juventusi e ka atë. Edhe Lazio është aty në garë”.

“Unë bisedova me Conten vetëm një herë para se të mbërritja në Milano, dhe ai ishte shumë i drejtpërdrejtë me mua. Ai më tha se si më sheh mua dhe çfarë dëshiron nga unë në fushë, me dhe pa top”.

“Gjithçka është shumë më e organizuar. Seancat e tij stërvitore janë shumë të vështira, por jam gati. Dua të luaj aty ku mund ta kem topin. Nuk ka rëndësi se ku, por më duhet të qëndroj në mes të fushës për të krijuar diçka që shkon përpara”.

“Conte luan me tre në me dhe është pak më ndryshe, por gjëja më e rëndësishme është të kesh mundësinë të krijosh”.

“Nuk e ndiej peshën e përgjegjësisë. Gjatë viteve të fundit në Tottenham dhe me Danimarkën, mua më thirrën gjithmonë të merrja përgjegjësi. Jam mësuar me të”.

“Asgjë nuk ndryshon në Inter. Unë dua të jem lojtari që bën ndryshimin, që jep rezultat, që krijon”.

“Më duhet kohë, është e qartë, por në futboll nuk mund të presësh shumë përpara se të bëhesh vendimtar”. Dua gjithçka nga futbolli, përveçse të humbas”, përfundoi ylli danez.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.