Bota

Erdogan e pret në takim Von der Leyen por nuk ndan karrige për të!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Europian, por një moment i vështirë kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë shkaktoi pak trazira diplomatike.

Një video e udhëheqësve të mbledhur në një dhomë zbukurimi takimesh në Ankara, tregoi Erdogan dhe Presidentin e Këshillit Evropian Charles Michel duke u vendosur në karrige të destinuara për ta, ndërsa Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dukej e pasigurt se ku pritej të ulej, njofton Klan Kosova.

Von der Leyen qëndroi duke i vështruar ata të dy, bëri gjest me dorën e saj të djathtë dhe duket se reagon me “um” ose “ehm”.