KULTURË

Ellen Degeneres arrin 70.000.000 milionë ndjekës në Instagram

Aktorja e njohur komediane dhe tani moderatorja e emsionit më të shikuar të të gjitha kohërave arrit të thyej rekord botërorë në llogarinë e saj personale Instagram.

Emisioni “Ellen Show ” arriti për një kohë të shkurtë të njihet si emisioni më i shikuar i të gjitha kohërave.Ajo filloi këtë emision qysh në vitin 2003.Ku ajo bëri një hyrje të lezetshme për audiencës e saj të parë.

Dhe gjatë gjithë këtyre viteve ,ajo ka arritur të intervistoj VIP artistët më të famshëm në botë.Duke filluar nga Opera,Madonna,Obama,Beyonce, e shumë shumë emëra të njohur gjatë gjithë karrierës së tyre shumë vjeçare ku ata edhe tani qëndrojnë në kulmin e famës botërore dhe ndërkombëtare.

Ajo ndajti një video me ne në llogarin e saj personale Instagram ku tani ka arritur milion fansa të saj dhe numëri i ndjekësve të saj tani është hiq më pak se 70.000.000 milionë ndjekës nga i gjithë globi.

Ajo akoma vazhdon me emisionin ku “Ellen Show”përveq intervistave të ndryshme që kishte me njerëzit më të famshëm në gjithë botën.

Ajo arriti të ndihmojë familje me nevoja të ndryshme, instituticione mjekësore ,arsimore,politike, qendra humantiare dhe organizanta të pa fundme nga më të ndryshme të cilat kanë detyra ndaj shtetit.

Ndër tjera ajo gjatë vitit 2016 arriti të nominohet me Medaljet Presidenciale të Përfituesve të Lirisë mes shumë emrave të njohur.Ku ndër të tjerë ishin dhe Robert De Niro ,Bill dhe Meldina Gates,Margaret Hamilton,Tom Hanks, Diana Ross dhe shumë të tjerë.

Ky ishte një momentë shumë i veçantë në jetës e saj./Kosova.Info/