SPORT

Eliminatoret ‘EURO 2020’, njihuni me rezultatet e ndeshjeve të sotme

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 sfidat e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020, ku nuk munguan rezultatet surprizë.

Belgjika shpartalloi me rezultatin 9-0 modestët e San Marinos. Fitore bindëse edhe për Kroacinë, Poloninë dhe Rusinë.

Maqedonia e Veriut, iu fal mesfushorit me origjinë shqiptare, Elif Elmaz, i cili realizoi dopjetë në përballjen e sotme ndaj Sllovenisë, duke i siguruar 3 pikë të arta maqedonasve.

Fitore me përmbysje edhe për Holandën, nga 0-1 në 3-1 me Irlandën e Veriut.

Më poshtë mund të shihni të gjitha rezultatet e sotme.

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.