SPORT

“El Classico” u shty prej trazirave, merret vendimi se kur do luhet Barcelona-Real Madrid

Pas trazirave në qytetin e Barcelonës, që sollën edhe shtyrjen e “El Classicos” mes Barcelonës dhe Realit të Madridit programuar për datën 26 tetor, ka ardhur edhe vendimi i dytë i La Ligës.

Ditën e sotme, liga spanjolle ka bërë me dije se përfundimisht është vendosur që ndeshja të luhet më 18 dhjetor.

Në fillim ishte hedhur ideja që të luhej më 7 dhjetor, ndoshta edhe në mesjavë, më 4 dhjetor. Por, dëshira e të dy klubeve ishte të luhej më 18 dhjetor, dhe liga i pranoi kërkesat e tyre.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483