SPORT

Edhe një futbollist largohet nga Vëllaznimi

Pasi ditë më parë nga Vëllaznimi i Gjakovës ishte larguar mbrojtësi Samir Sahiti, një gjë të tillë e ka bërë edhe mbrojtësi tjetër, Tun Bardhoku. Lajmin e ka bërë të ditur vetë futbollisti nëpërmjet një postimi në rrjetin social, Facebook , teksa ka shkruar:

“Nga sot nuk do jem pjes e klubit K.F VËLLAZNIMI pas 10 vitev erdhi koha te ndahem nga klubi im ku jom formu si futbollist qe nga grup moshat e reja e deri me tani. Dua ti falenderoj drejtusit e klubit , te gjith Trajneret qe me kan drejtuar ne keto 10 vite , gjith shoqerin qe kom kalur momente te jasht zakonshme,dhe tifozet fantastik KZJ–1927 per perkrahje , dhe gjith qytetin e Gjakoves. Faleminderit te gjithve”, ka shkruar futbollisti gjakovar