Kosova

Edhe njё kosovar nё Gjermani infektohet me koronavirus

Blerim Meholli nga Gjermania është një tjetër shqiptar që ka rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Meholli përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se ai që tre ditë është në spital dhe se sot ka dalë pozitiv.

Ai gjithashtu ka apeluar që të mos dilni në vende publike ku ka shumë njerëz.

Deri tani, në Gjermani janë konfirmuar mbi 1600 të prekur, nga të cilët 3 persona kanë ndërruar jetë.  

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.