Kosova

Edhe me thanë Albini se po bjen borë e zezë, ndjekësit e tij i besojnë – thotë Milaim Zeka

Milaim Zeka thotë se nëse Albin Kurti thotë se sonte ka rënë borë e zezë në Prishtinë, militantët e tij thonë “po, e zezë është’.

Albin Kurti me dalë me thanë dëgjoni ka ra borë e zezë sonte në Prishtinë, militantët e tij thonë, po ka ra.

Milaim Zeka thotë se ministri Glauk Konjufca kërcënonte haptaz mbrëmë drejtorin e KEK-ut, Nijazi Thacin

“Nuk gjen askund në botë që ministri i punëve të jashtme, sikur mbrëmë Glauk Konjufca e me kërcënu pesë herë Nijazi Thacin. Qesi taravola s’kam pa, janë kanë ma të matun krejt këta të PAN-it. Ai mbramë më ka shoku, që ti të thush si ministër i jashtëm edhe tha maje mend se nëse nuk e shkatërrojmë Nijazi Thacin, që nuk ka kurrfarë karriere politike, një luftëtar i jashtëzakonshëm i UCK-së dhe një menaxher i shkëlqyeshëm që e ka vlerësu ambasada amerikane. Ky ma mirë është me thanë a di cka, po e mushim mme militant edhe natën e mirë”, ka thënë Zeka në RTK.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483