Kosova

Edhe Kryeministri Hoti: Urime 4 korriku Amerikë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka uruar SHBA-në me e 4 Korrikut, ditës së Pavarësisë.

“Urime 4 korriku Amerikë! Urime të gjithë miqve amerikanë. Gjithmonë mirënjohës për kontributin tuaj për Kosovën dhe popullin shqiptar”, ka shkruar Hoti.

SHBA-ja sot feston 244 vjetorin e Pavarësisë.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483