Rajoni

E veja Ivanoviqit anëtarësohet në partin e Vuçiq

Pas dy muajsh në Serbi do të mbahen zgjedhjet parlamentare. Ndërkohë tashmë presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka filluar edhe përforcimet për zgjedhjet. Ai ka marrë në partinë e ti, Milena Popovicin, gruan e politikanit të vrarë serb, Oliver Ivanoviq.

Lajmin për kalimin zyrtar të Popoviq në “SNS”-në e Vuçiqit e ka bërë të ditur Marko Gjuriq përmes një njoftimi në llogarinë e tij zyrtare në twitter, duke i uruar mirëseardhje asaj.

“Sot partia jonë është bërë edhe më e pasur me një person që ka energji dhe këmbëngulje, sakrificë të pa shembulltë për familjen e saj dhe Serbinë”, ka shkruar Gjuriq, transmeton Kosova.info.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.