SPORT

E thotë trajneri i njohur: Mbappe do të përfundojë në Real Madrid herët apo vonë

Me thashethemet për lëvizjen e Kylian Mbappe në Real Madrid që po intensifikohen gjithnjë, trajneri Andre Villas-Boas beson se francezi do të përfundojë me Los Blancos në një moment në karrierën e tij.

Kontrata e Mbappe me Paris Saint-Germain skadon në qershor 2022 dhe ai thuhet se po kërkon të largohet nga “Parc des Princes” këtë verë, me admiruesit e vjetër të francezit nga Real Madrid.

“Unë mendoj se Mbappe do të përfundojë në Real Madrid herët a vonë,” i tha Villas-Boas Sport Bild.

“Cristiano Ronaldo nënshkroi për Real Madrid si një yll dhe u bë edhe më i mirë, dhe unë mendoj se Mbappe mund të bëjë të njëjtën gjë”, tha ai.