SPORT

E rëndë! Vetëvritet futbollisti i njohur

Futbollisti i njohur, Santiago Garcia është gjetur në banesën e tij pa shenja jete.

Mësohet se 30-vjeçari ka vrarë veten për arsye që ende nuk dihen.

Familja e tij kishte tentuar të kontaktonte me lojtarin pothuajse 3 ditë rresht.

Më pas ata lajmëruan policinë, ndersa kjo e fundit shkoi sot gjatë mëngjesit dhe gjeti lojtarin të shtrirë në dysheme pa shenja jete.

Garcia gjatë sezonit 2012/13 ka luajtur edhe për skuadrën turke, Kasimpasa.