Kuriozitet

VIDEO/ E moshuara nga Durrësi “na largon” tërmetin, jep Live përgjigjen epike: Po pres të martohem

Teksa në këto ditë shqiptarët janë në ankth dhe trishtim pas tërmetit të së martës i cili solli 51 viktima dhe qindra të plagosur, një video po qarkullon masivisht në internet nga rrjetet sociale.

Në në transmetim Live, një gazetar pyet një të moshuar në Durrës, e cila është duke pritur për të marrë ushqime dhe veshmbathje,

Situata e krijuar pë të marrë ndihma ishte një kaos, ndaj e moshuara, me ironi dhe ndoshta pak për të hequr mendjen nga këto ditë të vështira jep një përgjigje epike.

Përgjigjja e saj për pyetjen se çfarë po priste jashtë ndërtesës, nuk pritej nga askush.

Ajo shprehet:

Pres të martohem”