HOROSKOPI

E mërkurë, 22 janar 2020

Dashi

Mos mëkatoni nga naiviteti në situatat që përballeni. Entuziazmi sot mund t’ju shtyjë të nënvlerësoni angazhimet. Nuk do ndodhë ndonjë gjë ËoË por ju do bëni një figurë të keqë para të tjerëve. Në dashuri, kini kujdes për partnerin të cilit do i duhet të përballojë mungesat tuaja, madje edhe ato mendore.

Demi

Ju do keni mundësinë të rifilloni sërish disa situata pune, të cilat ditët e fundit nuk keni arritur t’i menaxhoni dot lehtë. Marrëveshjet në çift do jenë të mahnitshme dhe pasionante. Do të keni mundësi të takoni njerëz të rinj dhe të gëzuar, me të cilët mund të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme.

Binjakët

Ju jeni rrezatues dhe me shumë humor! Në çdo kontekst ju dini ta impononi veten me karizmin tuaj dhe me forcën e personalitetit tuaj që ju bën udhëheqës të natyrshëm. Zhvillimet pozitive po shfaqen në fushën profesionale: mos harroni një mundësi të çmuar. Tregohuni gjithmonë të lumtur me partnerin tuaj; në këtë mënyrë ju do të jeni në gjendje të merrni prej tij gjëra që deri më tani i keni menduar të pamundura.

Gaforrja

Do jetë një ditë e komplikuar dhe ju shumë nervozë. Shpërqendrimi dhe përqendrimi i ulët do të jenë armiqtë tuaj më të këqij, veçanërisht nëse jeni të vetëpunësuar. Në dashuri, mos u shpërfillni nga aventurat e lehta, por kujdesuni për marrëdhënien tuaj serioze dhe të gjatë. Nëse, nga ana tjetër, ju jeni beqarë, një shprehje provokuese mund t’ju bëjë interesante në sytë e personit që ju pëlqen.

Luani

Idetë, në këtë moment, rrjedhin në mënyrë imagjinare dhe të vazhdueshme, por gjithashtu do të keni mundësinë të keni saktësinë e nevojshme për t’i ekzaminuar ato me kujdes dhe t’i bëni ato të realizueshme. Përkushtojuni gjërave që ju interesojnë më shumë, zgjeroni horizontet tuaja kulturore. Nuk ka nevojë të kënaqesh me dembelizmin. Do ju duhet një lëvizje fizike!

Virgjëresha

Super e zhgënjyer nga çifti Hënë-Uranus: gjithçka që keni mësuar, nga librat ose nga përvoja, tani do ju vijnë në ndihmë. Biznesi, intervistat, provimet, gjithçka rrotullohet rreth sharmit tuaj. Ju dini të bëni përshtypje dhe të përfitoni nga kjo! Mbrëmje e fortë për ata që janë të lumtur në dashuri, ngjarje edhe për beqarët, të cilët do të mund të shfrytëzojnë mundësinë për të jetuar një aventurë emocionuese pa detyrime.

Peshorja

Hëna në shenjën e Bricjapit favorizon momentet e konfuzionit, duke nxitur perceptimin e një ndjenje të papërshtatshmërisë në situatat në të cilat e gjeni veten. Vështirësitë do ju duken më të mëdha nga sa janë në të vërtetë. Relaksohuni dhe ndryshoni gjendjen shpirtërore! Nëse gjendja shpirtërore po luhatet, mos e fajësoni familjen dhe partnerin tuaj. Bëni diskutime rreth shpenzimeve të papritura.

Akrepi

Do filloni një ditë që synon shoqërueshmërinë, bashkëpunimin dhe krahasimin me të tjerët. Koha e lirë për të kaluar midis leximeve, konferencave apo shfaqjeve teatrore avangarde. Pushtime të lehta, provokimi është veshja juaj e fortë, por nëse zemra tashmë është e zënë, mos shkoni më tej: ndjenjat tuaja të fajit do t’ju sulmonin menjëherë!

Shigjetari

Hëna në Bricjap, trigona në Uranus, ju lejon të përballeni dhe të zgjidhni një herë e përgjithmonë një çështje familjare që i ka dhënë një kohë të vështirë. Përpjekja për të realizuar projektet tuaja është e fortë, nuk ka vetëbesim. Shumë risi dalin në dritë për ata që kërkojnë dashuri, për ata që duan të zgjidhin marrëdhëniet e dashurisë një herë e përgjithmonë.

Bricjapi

Roli kryesor sot varet nga ju. Në sektori sentimental, nëse jeni çift, por edhe nëse nuk jeni do keni një pozicion shumë të favorizuar. Ju dëshironi sigurime dhe shpërblime! Të gjitha do i keni falë një qielli veçanërisht dashamirës! Në punë është më mirë të përqendroheni në ide të reja (imagjinative, shkëlqyese) dhe në bashkëpunime të reja.

Ujori

Duhet të mbyllni urgjentisht një iniciativë profesionale ose biznesi që filloi në një moment të pafavorshëm, Venusi në vend të kësaj sugjeron ndryshimin e taktikave me partnerin tuaj të punës ose sugjeron njohjen e një partneri të ri. Nëse ndiheni të hutuar, shtyjeni atë deri të Premten.

Peshqit

Kjo ditë hap një seri perspektivash në të gjitha frontet, duke filluar nga ajo profesionale. Ndiheni shumë të vlerësuar nga njerëzit që vlerësoni veten, mendoni se është e përshtatshme të kaloni mbrëmjen në shtëpi? Ju keni shumë mundësi për t’u vërejtur nga njerëz që mund t’ju duken më interesante për ju. Pse e humbas? Pothuajse harmoni perfekte me të dashurin tuaj.